понедельник, 13 апреля 2020 г.

Розповіді Ластівки

Діти!

Сьогодні хочу запросити вас у мандрівку Україною. Ви уже дивилися художній фільм про видатного українського спортсмена Івана Силу. Він прославив нашу країну спортивними рекордами.
А продовжити подорож я хочу розповіддю про символи України- птаха лелеку.
А допоможе мені в цьому моя помічниця Ластівка. Скажу по секрету,що наступного разу Ластівка розповість вам про Великдень дуже цікаві факти!!

Ласточка - анимация на телефон от havafara №1455429 | Arte clip de ...
- Привіт! Мене звати Ластівка! Я багато літаю і хотіла б розповісти про лелеку.
Лелека (бусол, бузько, чорногуз, гайстер) - символ богині Зорі; символ поваги до батьків; символ мандрівників; сімейного благополуччя, щастя; батьківщини. Лелека в українців – святий птах, який, за повір'ям, має риси і звички, що притаманні людям. В народному уявленні він є символом праці і відданості.


З лелекою пов’язано безліч легенд та вірувань. Птаха здавна шанували різні народи світу та присвоювали йому магічні властивості. Бажаєш, дізнатися, які саме? Читай далі! Обіцяю, буде цікаво.

Слов’яни та балти вважали чорногуза символом добробуту і щасливої долі. Тож якщо на сільській хаті з’являлося гніздо, господарів чекали злагода, здоров’я та гарний урожай.

Лелека як символ

Старожили переконані, що селяться лелеки тільки в хороших, працьовитих людей, а домівки злих та лінивих оминають.


На Поліссі випікали галіопу — печиво, яким «пригощали» лелек, прохаючи доброго врожаю: «Бузьку, бузьку, на тобі галіопу, а ти мені дай жита копу…».


Читайте далі:





Лелеку завжди зображали добрим героєм у народних казках та легендах. Одна з них розповідає, чому в лелек чорні крила.

Якось у хатині, де мешкала сім’я з двома немовлятами, сталася пожежа. Лелеки, що мешкали на солом’яній стрісі будинку, заметушилися, почали кликати на допомогу. Батьки працювали в полі, тож не могли побачити, що сталося. Тоді чорногузи кинулись до обійстя і винесли дітей з полум’я. Відтоді у лелек червоні ноги

та дзьоб і чорні кінчики крил, обпечені в пожежі.
лелече гніздо — оберіг


Подивіться відео про лелеку


Щасливий той двір, де є гніздо лелеки, бо він – птаха священна, за розорення його гнізда – кара вогнем. А ще лелека приносить до оселі немовлят.
І щасливе те село, яке має хоча б одне лелече гніздо – його обходитимуть стороною чорні хмари та злі буреломи.
Якщо ж лелека несподівано залишає гніздо в дворі й не повертається до нього, то двір і дім цей згодом спорожніють.
Окрім цього, лелека є символом вогню і сонячного світла: він завжди прилітає з наближенням бурі або грози.
Лелеки довіряють людям, на господарстві яких проживають, тому можуть спокійно розгулювати по двору навіть у їхній присутності.
Вважають, коли дівчина вперше весною побачить лелеку високо в небі, то цього року обов’язково вийде заміж, а якщо вже в гнізді – то ще рік залишиться в батьківському домі…
Бережіть цих добрих мирних птахів. Вони приносять щастя.Бережіть природу  та тварин!



Комментариев нет: