Свято Трійці
Трійця – свято відродження життя. Цього дня прийнято прикрашати будинки зеленими гілками дерев і запашними травами, які символізують відродження всього живого на землі. Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві. Готуючись до Зелених свят, господині напередодні проводять генеральне прибирання у будинку та на подвір’ї. Звісно ж, вони також готують святкові частування, зокрема печуть хліб або коровай, аби порадувати своїх гостей найрізноманітнішими стравами.___________________________________________________________________
2 квітня - Міжнародний день дитячої книги
Міжнаро́дний день дитя́чої кни́ги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Книга – геніальне відкриття людини. За простотою його можна порівняти з підкоренням вогню, винайденням колеса, а за значенням у становленні суспільства відкриття книги навряд чи має собі рівних.
Сутність книги – зберігати і передавати письмові та інші знаки, які представляють інтерес для людини. Книга – свого роду «транспортний засіб», який з’єднує людські розуми, як би далеко один від одного вони не знаходилися – в географічному чи історичному плані.
Книга – машина часу, вона переносить читача на віки назад, а іноді навіть дозволяє зазирнути у майбутнє. Тож, звертаючись у цей день до молоді, бібліотекарі прагнуть донести до них важливість читання і неповторність літературних вражень. Читайте книги і відвідуйте бібліотеки, адже це осередок знань, духовності та культурних надбань.
День без думки, без читання – даремно прожитий день.В.О. Сухомлинський
Це слово людської надії,
Це слово крізь хрести і прах,
Крізь пил віків, усе в сльозах,
Пробилось, вижило, зоріє,
Горить у мене на устах!..
Микола Вінграновський
Щирі вітання зі святом усім любисловам – симпатикам, шанувальникам, поціновувачам ПОЕЗІЇ.
Адже ця Королева художньої літератури – це «струни відчуттів, / це музика Вселенської любові, / Поезія – це скарб усіх віків, / це діамант величиною в Слово!
ЮНЕСКО – Організація ООН з освіти, науки та культури – у 1999 році запропонувала відзначати цю дату, аби заохотити держави світу пропагувати написання й читання віршованих творів, видавати й поширювати їх. Ухвалюючи таке рішення, ЮНЕСКО схарактеризувала поезію як символ людського духу, що об’єднує й зміцнює людство.
Поезія для мене – не просто римовані рядки, які дарують естетичну насолоду. Це глибока і довічна любов, що підносить із туги й зневіри, надихає на життя й осяває мою дорогу. Вона завжди прилітає на поклик: «Врятуй мене, Поезіє!» І, мабуть, найперше вона рятує самих поетів…
Ліна Костенко
Страшні слова, коли вони мовчать...
Страшні слова, коли вони мовчать,
коли вони зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова були уже чиїмись.
Хтось ними плакав, мучивсь, болів,
із них почав і ними ж і завершив
Людей мільярди і мільярди слів,
а ти їх маєш вимовити вперше!
Все повторялось: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія - це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.
Крила Ліни Костенко